כאב בקדמת הברך – כאב פטלופמורלי

הברכיים העדינות שלנו מטעות למראה. הן המפרקים הכי עדינים וענוגים בגוף אבל התפקידים הכבירים שהן ממלאות כל כך משמעותיים שברור למה הפציעות הנפוצות ביותר קורות דווקא שם. יש משהו בברכיים שאנשים נוטים להזניח ולהיות שאננים לגביו ובגלל זה גם קורה שהפציעה מחמירה וההסתבכות בלתי נמנעת. זהו הרגע להזכיר לאנשים שלא לעולם חוסן ושעם הכאב הראשון או תחושת הנוקשות והמוגבלות הקלה הראשונה שתחושו בה הם הסימנים לכך שיש לפנות לאנשי מקצוע, לפחות כדי לוודא שלא יקרה שום דבר גרוע יותר ולשלול כל בעיה. כאב בקדמת הברך הוא ללא ספק בעיה רפואית שיש לטפל בה בהקדם משום שאחרת כל התנועה נפגמת ומשתבשת.

מהו כאב פטלופמורלי?

יש סוגים רבים של כאב בברך ולכל אחד מהם האבחון והתסמינים המיוחדים לו, מצדי הברך או מאחוריה. אבל כאב בקדמת הברך הוא כאב שנובע בעיקר בגלל שחיקת הסחוס במפרק הפטלופמורלי שנמצא מתחת לפיקת הברך. זהו המפרק הנושא בכל העומס של הגוף ואחראי ליציבה שלנו כך שברור למה כל עומס יתר או פעילות מזיקה יכולים לגרום בעיקר לו נזק וכאב. לכאב הזה קוראים גם בשמות שונים והם מתייחסים גם לכך שהוא קורה בגלל ריצה ממושכת וחיכוך ישיר בין מפרק הירך לפיקה החשופה מסחוס. זה קורה אצל מי שרץ שעות ארוכות ואולי על משטחים לא מתאימים וזה קורה גם למי שסובל בכלל מבעיות שחיקת סחוס גם בגלל הגיל.

כאב בקדמת הברך – מרכז הפיזיותרפיה ירושלים

אבחון נכון של התסמונת

אנשי המקצוע של תחום האורתופדיה יודעים שיש סיבות רבות לכאבים מסוימים ולמרות שהתפוצה של התסמונות השונות מפתה לקבוע אותן כסיבה, יש לערוך תשאול מקיף ולבדוק בעזרת ציוד מתוחכם ומתקדם כל תלונה על כאב כזה. זה נכון בעיקר לכאבי ברכיים משום שהסיבות לכאבים אלה רבות ויש לאבחן במדויק כדי להתאים את הטיפול הנכון. כאב בקדמת הברך עלול לקרות גם בגלל סיבות אחרות, כמו דלקות של רקמות בברך, תסמונת הקשורה לרצועת הכסל והשוקה, ולא רק בגלל ריצה ממושכת. כשהכאב מופיע יחד עם מגבלות תנועה בקדמת הברך וסביב הפיקה היא יכולה להידרדר בקלות אם לא מטפלים בה, מה שמגביל לחלוטין את יכולת התנועה והתפקוד.

טיפול נכון ושיקום לאחר כאב בקדמת הברך

יש טיפולים מוכרים על ידי אורתופדים ופיזיותרפיסטים שמסייעים להתגבר על התסמונת ויש שגרה שיש לקיים, של טיפולים שמשקמים את הברך ומסייעים להחלים. כל אלה כרוכים באבחון ותשאול נכון ובדיקות שיש לעשות על ידי מומחים לדבר, כמו מומחי המרכז לפיזיותרפיה ירושלים. מדובר באנשי מקצוע מהשורה הראשונה שמטפלים בכם בגישה כוללנית שמנסה למצוא את הסיבות לכל בעיה רפואית, אבל גם ללוות הלאה בפיזיותרפיה, ייעוץ והדרכה נכונה כיצד לנהוג כדי שפציעות אלה לא יקרו שוב.

להיעזר במומחים בהקדם מבלי לחכות

כל פציעה בגפיים עלולה להיגרר הלאה בגלל השאננות וחוסר הנכונות להפסיק את מהלך החיים ולהשבית את הפעילות למעט זמן החלמה. אבל אין ברירה, וכאשר מזניחים פציעות גפיים כמו כאבים בברכיים עלולים להחמיר את התופעה כך שהיא ממתינה לתורה להתפרץ בפעם הבאה. יש ללמוד כיצד לצעוד נכון, לנוח ולתת לברך זמן מספיק כדי להחלים, כך שאפשר וצריך לטפל בזה כמו שצריך. אל תזניחו את האבחון של כאבי הברכיים שלכם ובכך תצליחו למנוע נזק מתמשך שאינו נחוץ לאף אחד. התקשרו למרכז לפיזיותרפיה ירושלים כדי לדעת בדיוק כיצד אפשר להחלים.